Credo Consulting Group

Банки будуть продовжувати перевірку сплати ЄСВ при виплаті зарплати

Законом № 533 тимчасово штрафні санкції за несвоєчасну сплату ЄСВ не застосовуються з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

Зауважимо, що відміна штрафів не означає, що банки дозволятимуть знімати гроші з поточного рахунку або перераховувати їх на рахунки працівників з метою виплати зарплати без сплати ЄСВ. 

Тобто не було внесено змін до вимог щодо контролю банками сум ЄСВ під час виплати зарплати (ч. 2 ст. 24 Закону №2464, Порядок №453) та контролю сплати ПДФО та ВЗ (пп. 168.1.2 ПКУ).

Також НБУ надав роз’яснення від 23.03.2020 р. №57-0009/14994, що пільги за Законом № 533 щодо несплати ЄСВ мають ФОПи, самозайняті особи та члени фермерського господарства. Роботодавцям обов’язок сплати ЄСВ з зарплати (та інших доходів фізичних осіб) не скасовано.

Тому НБУ наголошує: «банки, як й раніше, приймають від роботодавців, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних ЄСВ або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум у порядку №453».