Credo Consulting Group

Уряд посилив відповідальність за порушення правил ціноутворення

Нагадаємо, що прийнятий Закон № 540, покликаний збільшити гарантії на час карантину і відновлення економіки, також збільшив відповідальність в сфері ціноутворення, а саме, ст. 165-2 КпАП була викладена в новій редакції.

Так, за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, а також знижок, націнок, доплат до них, громадян (а отже – і фізосіб-підприємців) будуть штрафувати в розмірі 1700 грн., а посадових осіб – у розмірі 2550 грн. За аналогічне порушення, вчинене протягом року після накладення стягнення за цією статтею, стягнуть з громадян штраф у розмірі 2550 грн., а з посадових осіб – у розмірі 3400 грн.

Але якщо під час карантину ціна на товари протиепідемічного призначення, необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій коронавирусной хвороби (COVID-19), та/або товари, що мають важливе соціальне значення, перелік яких визначений КМУ, перевищила більш ніж в 1,2 рази рівень ціни, визначений Кабміном на такий товар, то штрафувати будуть громадян в розмірі від 3400 до 4250 грн., а посадових осіб – у розмірі від 4250 до 5100 грн.

Але і це ще не все. Змін зазнав і Закон України “Про ціни і ціноутворення”. У ньому уточнили розмір адміністративно-господарських санкцій, що застосовуються до суб’єктів господарювання за:

  • надання уповноваженим органам недостовірних відомостей (тепер штраф становить 17 тис. грн.);
  • невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій (тепер штраф становить 34 тис. грн.).